Ekspert radzi

dr n. med. Joanna Jacko Ginekolog

Pacjentkom chorującym na cukrzycę w ciąży powinno się zalecać karmienie dziecka piersią. Z badań naukowych wynika, że zmniejsza ono ryzyko wystąpienia otyłości i cukrzycy u kobiet, które przebyły cukrzycę ciążową.

Czytaj dalej

Marta Baran Pedagog

Kiedy jest najlepszy moment na rozpoczęcie nauki samodzielności? Jakie umiejętności dziecko powinno opanować jako pierwsze?

Czytaj dalej

Ewa Kamińska Ekspert branżowy

Jakie kosmetyki polecane są do mycia i kąpieli dla kobiet w ciąży? Do mycia powinno się używać łagodnie przetłuszczonych mydeł lub płynów pod prysznic o kwaśnym lub lekko obojętnym pH, żeby nie nasilać suchości skóry.

Czytaj dalej

Katarzyna Wodnicka-Sałacińska Pedagog

Krótka ściągawka dla rodziców zastanawiających się, jak pomóc dziecku przetrwać pierwsze dni w szkole.

Czytaj dalej

Olga Myslovska Pedagog

Najczęściej na naszą prośbę, aby starsze rodzeństwo zajęło się młodszym, słyszymy: "Znowu... Teraz nie mogę! Nie wiem, w co się z nim lub z nią bawić...". Co robić w takiej sytuacji?

Czytaj dalej

Alicja Kalińska Dietetyk

Rodzice często nie wiedzą co robić gdy dziecko nie chce jeść? Czasami warto jest złagodzić niektóre zasady panujące przy stole na stałe i zamiast np. "Nie odejdziesz od stołu, dopóki nie zjesz", powiedz: "Możesz tego nie zjeść, ale w zamian nie będzie do zjedzenia nic niezdrowego (tu należy podać najbardziej ulubione produkty dziecka) ani przyjemności z zabawy".

Czytaj dalej

Magdalena Kordaszewska Ekspert branżowy

Kupowanie zabawek dla dziecka to ogromna przyjemność, ale również duża odpowiedzialność. Biorąc opakowanie zabawki do ręki powinniśmy z dużą starannością przeczytać wszystkie informacje o produkcie.

Czytaj dalej

Monika Mierzejewska Ekspert branżowy

Łóżko i pościel to idealne środowisko rozwoju roztoczy, których alergenne odchody wywołują wiele nieprzyjemnych objawów (zatkany nos, objawy astmy). Kluczowa dla złagodzenia objawów choroby jest eliminacja roztoczy ze środowiska. Najprościej zrobić to kupując specjalną pościel dla alergików.

Czytaj dalej

            
        

Zadaj pytanie

Masz pytanie, ale nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj je jednemu z naszych ekspertów.

Nasi Eksperci