Poradnik - Ciąża - Uroda i pielęgnacja

Pielęgnacja w ciąży - cellulit

Uroda i pielęgnacja

Tekst: Ewa Kamińska, kierownik Zakładu Farmakologii Instytutu Matki i Dziecka

Zdjęcia: Dreamstime

Zwiększone wydzielanie hormonów w czasie ciąży, zwłaszcza estrogenów, może nasilać występowanie cellulitu.Dodatkowo na jego rozwój wpływają zaburzenia mikrokrążenia krwi oraz zaburzenia układu limfatycznego.

W walce z cellulitem w ciąży pomoże ruch, odpowiednia dieta, unikanie zbyt długiego stania lub siedzenia oraz stosowanie odpowiednich preparatów kosmetycznych.

Odpowiednich - to znaczy zawierających bezpiecznie działające składniki dopuszczone do stosowania u kobiet w ciąży. W skład preparatów antycellulitowych wchodzą bowiem zazwyczaj różne wyciągi z egzotycznych roślin, a nie wszystkie z nich są badane pod kątem bezpieczeństwa stosowania u kobiet w ciąży.

Istotne jest także, aby kosmetyki stosowane w ciąży na cellulit nie zawierały zbyt dużej ilości wyciągu z kasztanowca, który silnie stymuluje ukrwienie. Podobnie jak w przypadku kremów i balsamów na rozstępy, preparaty te powinno się zacząć stosować dopiero mniej więcej od 4. miesiąca ciąży. Jeśli nadal chcemy je stosować po porodzie, pamiętajmy, że jeśli dziecko jest karmione naturalnie, nie należy tych preparatów wcierać w skórę piersi.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Zabieg kosmetyczny dla mam w ciąży

Uroda i pielęgnacja

Każda mama powinna czuć się komfortowo i pięknie we własnym ciele. Jeżeli jesteś w ciąży bądź karmisz piersią możesz również korzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z nich jest Hollywoodzkie odświeżenie - Zabieg mikrodermabrazji Hydrafacial - nieinwazyjna metoda dogłębnego oczyszczania i odmładzania skóry.

Czytaj dalej
Niezawodna stylizacja

Uroda i pielęgnacja

Gdy masz puszące się włosy, sama suszarka nie wystarczy, aby pasma wyglądały na zadbane. Z pomocą przychodzą wówczas urządzenia do stylizacji włosów: prostownice, lokówki.

Czytaj dalej
Kosmetyki hipoalergiczne i naturalne, dermokosmetyki dla kobiet w ciąży

Uroda i pielęgnacja

Jeśli kosmetyki, które do tej pory stosowałaś, zaczynają wywoływać świąd czy pieczenie skóry, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz do czynienia z tzw. kontaktową reakcją alergiczną. Dlaczego? W ciąży twoja skóra staje się bardziej wrażliwa i delikatna. Sprawdź co możesz zrobić.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Tokofobia czyli lęk przed porodem. Jak sobie z nim radzić?

Zdrowie przyszłej mamy

- radzi położna Marzena Langner - Pawliczek, Ambasadorka kampanii i konkursu ... Czytaj dalej
Dziecięce boho na poddaszu

Pokój przedszkolaka

Pokój dziecięcy bez słodkiego, landrynkowego różu i motywów zaczerpniętych ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie