Poradnik - Ciąża - Poród i połóg

Problem nietrzymania moczu po porodzie

Poród i połóg

Szacuje się, że problem nietrzymania moczu dotyka aż ¾ kobiet po porodzie fizjologicznym, jednakże zdarza się także u kobiet po cięciu cesarskim. To temat wstydliwy, o którym wiele mam boi się powiedzieć nawet lekarzowi. Niepotrzebnie. Teraz problem nietrzymania moczu można całkowicie wyleczyć. Nie wychodząc z domu!

Gdy podnosisz dziecko...

Poród to ogromny wysiłek dla ciała kobiety. W zależności od wieku, kondycji fizycznej i innych biologicznych uwarunkowań, niektóre z nas szybko wracają do formy po porodzie, a niektóre znacznie dłużej. Czasem gdy podnosimy dziecko, czy wykonujemy domowe czynności, mogą się przydarzyć incydenty nietrzymania moczu. Im cięższy poród, tym problem nietrzymania moczu po porodzie jest bardziej powszechny.

Drugi czynnik to wysoka masa urodzeniowa dziecka. Są także badania dowodzące, że także sam przebieg porodu i praktyki położnicze mogą sprzyjać powstawaniu problemu nietrzymania moczu. Eksperci twierdzą, że pełen pęcherz moczowy przed parciem, a także parcie w momencie gdy nie ma pełnego rozwarcia, pęknięcie krocza, bądź zbyt późne nacięcie - sprzyjają powstawaniu problemu nietrzymania moczu po porodzie.

Przyczyny nietrzymania moczu

Po porodzie mięśnie dna miednicy odpowiadające za kontrolę nad pęcherzem moczowym są mocno osłabione. Podczas ciąży i porodu następuje rozluźnienie mięśni dna miednicy (mięśni Kegla) oraz zwiotczenie wiązadeł, podtrzymujących końcowy odcinek układu moczowego i płciowego, które odpowiadają za zamykanie cewki moczowej. Dodatkowo urazy krocza w czasie porodu czy uszkodzenia mięśni dna miednicy nasilają problem inkontynencji (nietrzymania moczu). Statystyki podają, że nawet 30 proc. kobiet boryka się z problemem nietrzymania moczu jeszcze 5 lat po porodzie!

Jak wyleczyć nietrzymanie moczu?

Elektrostymulator BioBravo

Lekarze zalecają ćwiczenie mięśni Kegla na długo przed porodem, a także - nawet przed zajściem w ciążę. Regularne wykonywanie ćwiczeń codziennie, gdzie ilość powtórzeń jest bardzo wysoka (nawet do stu razy na dobę), pomaga wyeliminować problem wysiłkowego nietrzymania moczu w znacznej większości przypadków (skuteczność sięga ponad 90 proc.). Jednakże dla wielu kobiet problemem jest uruchomienie właściwych mięśni - panie często się mylą i zaciskają mięśnie pośladków czy ud. Ponadto konieczność systematyczności ćwiczeń i częstego ich wykonywania, wymaga dużej dozy samodyscypliny i wytrwałości.

Z pomocą przychodzą tutaj elektrostymulatory, jak urządzenie medyczne BioBravo, przeznaczone do użytku domowego. Na Zachodzie jest on stosowany zarówno w gabinetach lekarskich, jak i przez pacjentki w domu. Możliwość stosowania urządzenia we własnych czterech ścianach to ogromny komfort dla młodej mamy, która nie musi reorganizować swojego życia pod kątem terapii - wystarczy użyć elektrostymulatora w dogodnym dla siebie momencie, np. gdy maluszek śpi.

Cała sesja trwa 20 bądź 30 minut (w zależności od programu) i jedyne o czym musi pamiętać młoda mama, to codzienne używanie elektrostymulatora i wybranie właściwego programu. Prąd stosowany w elektroterapii jest niskiej częstotliwości, ale wystarczającej by pobudzić mięśnie. Umiejscowiona w pochwie sonda całkowicie wyklucza możliwość pomyłki - urządzenie trenuje właściwe mięśnie, zatem terapia jest wyjątkowo skuteczna, co potwierdziły już pierwsze testy urządzenia na polskim rynku (dystrybutor przekazał urządzenia do gabinetów lekarskich celem przeprowadzenia analiz skuteczności).

Łatwo wyleczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu za pomocą elektrostymulatora BioBravo. To wysokiej klasy urządzenie medyczne zostało przebadane pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności. Terapia jest całkowicie bezbolesna, stosowana regularnie pozwala całkowicie pozbyć się problemu nietrzymania moczu.

O urządzeniu BioBravo

BioBravo to urządzenie medyczne nazywane stymulatorem neuro-mięśniowym, które służy leczeniu problemów z nietrzymaniem moczu (inkontynencji). BioBravo umożliwia wysokowydajną stymulację mięśni miednicy, jak również nadaje się do uspokojenia pobudzonego pęcherza moczowego. Dlatego też BioBravo może być stosowane do wszystkich form nietrzymania moczu. Urządzenie posiada 9 programów oraz dodatkowe funkcje dotyczące statystyk terapii.

Wymiary urządzenia BioBravo:

  • D 14,1 cm
  • S 7 cm
  • W 4cm

Waga urządzenia BioBravo: 180 gram (zawiera baterię)

Więcej informacji o produkcie BioBravo oraz problemie nietrzymania moczu na: www.ntm24.pl

Zobacz też:

Pozostałe porady

Dziewięć rzeczy, które ułatwią Ci życie w czasie połogu

Poród i połóg

Termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Jeżeli ciąża powoli dobiega końca, z pewnością masz już przygotowaną wyprawkę szpitalną dla siebie i niemowlęcia. Zanim jednak wyruszysz na porodówkę, zaopatrz się w akcesoria niezbędne na czas połogu. Sprawdź, co będzie Ci potrzebne.

Czytaj dalej
Możesz uniknąć zrostów

Poród i połóg

Choć od dawna cięcie cesarskie wykonuje się w miejscu, które bez problemu można ukryć pod bielizną, wiele pań niepokoi możliwość pojawienia się bliznowca. Tymczasem dużo poważniejszy jest problem zrostów.

Czytaj dalej
Co powinnaś wiedzieć o zrostach?

Poród i połóg

Problem zrostów nie jest zbyt często podejmowany w magazynach kobiecych, mimo że jest powszechny i może nieść bardzo poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Dlatego warto mieć na ten temat choćby podstawową wiedzę.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Nowe Pieluszki Pampers® Premium Care - tak delikatne, jak dotyk mamy

Zdrowie i pielęgnacja

Tuż po narodzinach dziecko nie widzi wyraźnie i nie potrafi wyodrębnić poszczególnych ... Czytaj dalej
Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie