Poradnik - Ciąża - Nasze 9 miesięcy

Jesienne rajstopy dla kobiet w ciąży

Nasze 9 miesięcy

Rajstopy, nielubiane latem, jesienią stają się jednym z podstawowych elementów garderoby. Noszą je kobiety w każdym wieku, jak również ciężarne, które w tym okresie, często wolą ubierać się w wygodne sukienki i spódnice, a do nich zakładać rajstopy. Jakie wybrać, tak by ciężarna czuła się w nich wygodnie i bezpiecznie? Podpowiadamy.

 

Panuje mylne przekonanie, że rajstopy nie są zalecane kobietom w ciąży. Przyszłe mamy boją się mocnego ucisku na brzuch, który może mieć wpływ na dziecko. Nic bardziej mylnego, istnieją specjalne rajstopy dedykowane ciężarnym. Są one w pełni bezpieczne, a przy tym komfortowe.

Na rynku są również dostępne produkty, które nie tylko służą jako element garderoby, ale również mają właściwości medyczne.

Kobiety w ciąży często borykają się z problemem opuchniętych nóg i żylakami. Z myślą o tych dolegliwościach przyszłe mamy powinny skorzystać z produktów kompresyjnych - rajstop, pończoch i podkolanówek, np. marki Venoflex. Poprawiają one krążenie żylne w kończynach dolnych, a wizualnie nie różnią się od typowych produktów pończoszniczych.

Venoflex rajstopy ciążowe damskie - Kokoon przystosowane są do potrzeb kobiecego ciała w ciąży. Wykonano je z mięciutkiej, nieprzezroczystej mikrofibry, dzięki czemu idealnie nadają się do noszenia w chłodne pory roku.

W rajstopach wzmocniono okolice łuku stopy, co znacznie zwiększa komfort zmęczonym stopom. Wykonane są zgodnie z drugą klasą kompresji.

Produkty oferowane są aż w sześciu rozmiarach obwodu oraz trzech wariantach długości, umożliwia to idealne dopasowanie produktu do każdego rodzaju sylwetki.

Rajstopy Kokoon dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych:

  • beżu, 
  • czerni gładkiej, 
  • w romby.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Ciążowe dolegliwości? Poznaj największe mity

Nasze 9 miesięcy

Kiedyś wierzono, że przejście w ciąży pod drabiną sprawi, że dziecko będzie za małe. Z kolei nasze babcie nie nosiły korali na szyi w obawie, by maluch nie owinął się pępowiną. Choć dzisiaj mitów wokół ciąży i dolegliwości z nią zwianych, jest znacznie mniej, to wciąż istnieją. Które z nich są prawdziwe, a które może włożyć między bajki? Podpowiadamy.

Czytaj dalej
Aktywność fizyczna w ciąży. Co wolno, a z czego należy zrezygnować?

Nasze 9 miesięcy

Dziewięć miesięcy ciąży to nie tylko radosny czas oczekiwania na dziecko, planowania i przygotowywania się na jego przyjście na świat. To też doskonały okres do tego, aby zadbać o swoje ciało, by po porodzie i okresie połogu szybciej wrócić do formy i być pełną energii młodą mamą. Jak to zrobić? Radzi fizjoterapeutka z Centrum Ortopedii i Rehabilitacji ENEL-SPORT - Agata Madaj-Goldman.

Czytaj dalej
Mobilna Szkoła Rodzenia - uczymy celebrować macierzyństwo

Nasze 9 miesięcy

Szkoła rodzenia zazwyczaj kojarzy się z nauką i odpowiadaniem na pytanie, jak rodzić. Nazwa ta jednak bywa myląca, gdyż szkoła rodzenia ma przygotować kobietę, oraz jej partnera, nie tylko do porodu, ale również, a może przede wszystkim, do wzmocnienia u przyszłych rodziców ich własnego poczucia wartości, uświadomienia siły, jaka w nich drzemie, oswojenia z tym, co już wkrótce się stanie. Ogólnie rzecz biorąc - powinna przygotować do nowej roli życiowej.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Jesienne rajstopy dla kobiet w ciąży

Nasze 9 miesięcy

Rajstopy, nielubiane latem, jesienią stają się jednym z podstawowych elementów ... Czytaj dalej
CHRUP’US - do chrupania dla całej rodziny Nowość od Sokołowa - pierwsze chrupiące salami

Zdrowie i odżywianie

Wyjątkowo chrupkie, z wysoką zawartością mięsa i o pysznym smaku. Takie są ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie